Wykładowcy na świecie

Adam Antoniewicz: Lektorat w Shenyang (Chiny)

  We wrześniu 2013 roku odbyło sie oficjalne otwarcie lektoratu języka polskiego w Shenyang na Uniwersytecie Północnowschodnim (Northeastern University). Jest to trzeci uniwersytet w Chinach, poza uniwersytetami w Pekinie i Harbinie, który oferuje możliwość nauki języka polskiego.
  Lektorat skierowany jest do wszystkich studentów, którzy są zainteresowani zgłębianiem tajników języka oraz kultury polskiej. Stąd w kursie uczestniczą studenci z kierunków zarówno technicznych, jak również biologicznych oraz humanistycznych.

  Na zajęcia uczęszcza 20 studentów, którzy tygodniowo uczestniczą w dwóch blokach zajęć po półtora godziny. Dodatkowo organizowane są wykłady poświęcone szeroko pojętej kulturze Polski. Studenci mogą nie tylko słuchać o zwyczajach i świętach polskich, ale także czynnie uczestniczyć, np. poprzez wspólne klejenie łańcuchów choinkowych.

  Sale dydaktyczne wyposażone są w komputery, rzutniki multimedialne oraz nagłośnienie, co umożliwia uatrakcyjnienie zajęć poprzez filmy, piosenki i prezentacje multimedialne.
  Jako pierwszy lektor na nowej placówce musiałem się przystosować do nowej rzeczywistości zarówno akademickiej jak i tej codziennej, na szczęście spotkałem się z niezwykłą życzliwością oraz pomocą ze strony pracowników uniwersytetu jak i samych studentów, którzy z ochotą i niezwykłą cierpliwością odpowiadali na tysiące moich pytań.
  Jestem niebywale szczęśliwy, że mogę pracować na tym uniwersytecie, ucząc języka i kultury polskiej.

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: