Aktualności

Dodane: 2014-04-23

Gratulacje z okazji dwudziestolecia istnienia Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Katowice, 22 kwietnia 2014 roku


Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
w Toruniu


Szanowni Państwo,
z okazji 20-lecia Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu pragniemy złożyć najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów, pomyślności oraz satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy.
Jestem zaszczycona, że w imieniu członków Stowarzyszenia „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego mogę złożyć życzenia oraz osobiście uczestniczyć w tak ważnej uroczystości.
Bez Państwa pracy i zaangażowania z pewnością nie udałoby się dokonać tak wielu przedsięwzięć związanych z promocją języka polskiego zarówno w Polsce, jak i w świecie. Ośrodek przez Państwa prowadzony wspaniale i dynamicznie się rozwija, czego dowodem są między innymi wymiany studentów oraz prowadzone przez Państwa kursy językowe oraz studia podyplomowe, które kształcą nauczycieli języka polskiego jako obcego.
Jest mi tym milej, iż w tak niezwykłym dniu, jakim jest 20. rocznica powstania Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców w Toruniu, możemy podziękować Państwu za krzewienie polskości wśród cudzoziemców, którzy zarówno przyjeżdżają na Państwa uczelnię, by studiować język polski, jak też wśród tych obcokrajowców, z którymi Państwo pracują poza Polską realizując współpracę w ramach zawartych umów międzynarodowych. Cieszymy się, że przedstawiciele Państwa środowiska od lat związani są ze Stowarzyszeniem „Bristol” i działają na rzecz integracji środowiska zajmującego się nauczaniem języka polskiego jako obcego.
Gratulując, pragniemy raz jeszcze życzyć Państwu sukcesów zarówno na polu naukowo-badawczym, jak i dydaktycznym, inspiracji do nowych działań oraz zadowolenia w życiu osobistym.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Bristol”

dr Aleksandra Achtelik
Prezes Stowarzysznenia

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: