Aktualności

Dodane: 2013-10-11

Prof. Jolancie Tambor przyznano tytuł Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich

Na początku września br. w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej odbyło się posiedzenie kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, której zadaniem było wyłonienie tegorocznych laureatów Programu.
Tytuł Ambasadora Kongresów Polskich otrzymują osoby, które rozsławiają Polskę poza jej granicami, działają na rzecz popularyzowania wiedzy na temat języka i kultury polskiej w środowiskach międzynarodowych i tym samym poprzez swą działalność przyczyniają się do wyboru naszego kraju na miejsce następnego międzynarodowego wydarzenia.
W wyniku dyskusji i głosowania dwadzieścia osób dołączyło do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich. Z radością pragniemy powiadomić, że w gronie osób, które zostały wyróżnione znalazła się pani prof. UŚ, dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, długoletni członek Stowarzyszenia „Bristol”.
Dyplomy uznania zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej Gali Ambasadorów Kongresów Polskich, która odbędzie się 24 października 2013 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu.

W imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia „Bristol” składamy Pani prof. dr hab. Jolancie Tambor najserdeczniejsze gratulacje oraz życzymy niespożytej energii w realizacji wszystkich planów zawodowych oraz wielu inicjatyw na rzecz środowiska polskich i zagranicznych nauczycieli języka polskiego!
Zarząd Stowarzyszenia „Bristol”

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: