Aktualności

Dodane: 2020-01-23

Projekt „Warszawa dla średnio zaawansowanych”

Od 2017 roku Muzeum Warszawy realizuje projekt „Warszawa dla średnio zaawansowanych”, czyli nauka JPJO bezpośrednio na wystawie muzealnej przy wykorzystaniu obiektów i zbiorów bibliotecznych. Partnerem merytorycznym naszych działań jest Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum UW. W ramach projektu prowadzimy lekcje metodą CLIL, organizujemy gry muzealne i miejskie oraz warsztaty metodyczne (głównie dla nauczycieli j. polskiego na Wschodzie). W zeszłym roku projekt został nagrodzony nagrodą European Language Label za jakość i innowację w nauczaniu języków obcych.
https://ell.org.pl/portfolio/warszawa-dla-srednio-zaawansowanych/

Również w zeszłym roku postanowiliśmy zebrać opracowane w ramach zajęć materiały i razem z Polonicum nadać im formę zeszytu ćwiczeń oraz przetestować na wybranych grupach studentów. W ten sposób powstały „Legendy Starego Miasta w Warszawie”. Wybór tekstów do nauki języka polskiego jako obcego z ćwiczeniami”.
„Legendy Starego Miasta w Warszawie” to zbiór, dostosowanych do poziomów biegłości językowej A, B i C (początkującego, średnio zaawansowanego i zaawansowanego), tekstów oraz leksykalnych, gramatycznych i kulturowych ćwiczeń tematycznie związanych z warszawską Starówka. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla obcokrajowców uczących się języka polskiego jako obcego oraz lektorów JPJO. Nadaje się zarówno do pracy grupowej jak i indywidualnej. Pracę ułatwiają zamieszczone na końcu każdego rozdziału słowniczki w j. polskim, angielskim, rosyjskim i chińskim, klucz z odpowiedziami oraz bank pomysłów jako inspiracja dla nauczycieli języków obcych. Książka jest również kolejną okazją do zgłębiania stołecznych legend, świetnej zabawy oraz przyjemnego sprawdzianu z wiadomości o Starym Mieście dla każdego mieszkańca stolicy i nie tylko. Zbiór tekstów i ćwiczeń został ozdobiony piękną szatą graficzną, nawiązującą do wydanej w 2016 roku przez Muzeum Warszawy „Legendy warszawskie. Antologia” autorstwa Wojciecha Pawlińskiego.
https://muzeumwarszawy.pl/legendy-starego-miasta-warszawie-cwiczeniami-nauki-jezyka-polskiego/

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: