Aktualności

Dodane: 2016-09-29

Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego laureatem European Language Label 2016

19 września 2016 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów European Language Label 2016 – europejskiego znaku innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.
Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego po raz drugi zostało laureatem tego prestiżowego konkursu organizowanego przez Komisję Europejską, ministerstwa edukacji i agencje narodowe programu Erasmus+.
W tegorocznej edycji konkursu w priorytecie "Społeczeństwo przyjazne językom", nagrodzony został projekt „Zrozumieć inną kulturę – Dni Narodowe w Łazarskim”.

Projekt „Zrozumieć inną kulturę - Dni Narodowe w Łazarskim” to organizowane od 2005 roku przez Studium Języków Obcych i Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej cykliczne spotkania z językiem i kulturą krajów, z których pochodzą studenci Uczelni Łazarskiego. Spotkania organizowane są przez studentów zagranicznych, ich przyjaciół, rodziny, znajomych przy wsparciu studentów polskich, ambasad, instytutów kultury, podróżników, blogerów. Elementy składowe Dni Narodowych to między innymi prezentacje krajów, ich kultur, tradycji i zwyczajów, pokazy narodowych tańców, prezentacje muzyczne, warsztaty rękodzieła, lekcje języka, konkursy wiedzy, wystawy, kiermasze, gry, przygotowywanie potraw narodowych, wspólne biesiadowanie i rozmowy. Wydarzenia, oprócz promowania wielojęzyczności i wielokulturowości, służą integracji społeczności studenckiej i akademickiej, pozytywnie wpływają na motywację studentów do uczenia się języków i niwelują stereotypy narodowe. Bliżej języków, bliżej siebie!
Film z gali ELL 2016 znajduje się TUTAJ. Zdjęcia z gali udostępniamy TUTAJ.
Więcej informacji o projekcie "Dni Narodowe w Łazarskim" znajduje się TUTAJ.

Certyfikat ELL 2016 dla Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: