Aktualności

Dodane: 2015-05-25

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego obchodzi jubileusz

Katowice, 25 maja 2015 roku


Szanowna Pani
Dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor
Dyrektor
Szkoły Języka i Kultury Polskiej
Uniwersytet Śląski

  Szanowna Pani Profesor,
  Drogie Koleżanki i Koledzy,

  z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w imieniu Zarządu i członków Stowarzyszenia „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego mamy zaszczyt złożyć wszystkim pracownikom oraz współpracownikom Szkoły najserdeczniejsze gratulacje wraz z życzeniami wielu sukcesów w pracy naukowej i dydaktycznej.
  Jesteśmy zaszczyceni, że mamy okazję świętować wraz z Państwem uroczystość dwudziestych piątych urodzin tak ważnego na mapie Polski ośrodka zajmującego się kształceniem polonistycznym cudzoziemców. Prowadzona przez Państwa Szkoła jest jedną z głównych instytucji, które mają znaczący wpływ na promocję języka polskiego zarówno w Polsce, jak i na świecie. Z podziwem obserwujemy, jak Szkoła Języka i Kultury Polskiej wspaniale i dynamicznie się rozwija, czego dowodem są liczne publikacje oraz odbywające się w Katowicach kursy, warsztaty, studia podyplomowe oraz konferencje naukowe.
  Jest mi tym milej, iż w tak wyjątkowym dniu, jakim jest 25. rocznica powstania Szkoły Języka i Kultury Polskiej, możemy podziękować Państwu za krzewienie polskości wśród obcokrajowców. Cieszymy się, że przedstawiciele Państwa ośrodka od lat związani są ze Stowarzyszeniem „Bristol” i działają na rzecz integracji środowiska zajmującego się nauczaniem języka polskiego jako obcego. Dziękujemy za wspieranie przedsięwzięć inicjowanych przez Stowarzyszenie „Bristol”.
  Gratulując, pragniemy raz jeszcze życzyć Państwu sukcesów zarówno na polu naukowo-badawczym, jak i dydaktycznym, inspiracji do nowych działań oraz zadowolenia w życiu osobistym.

Zarząd Stowarzyszenia „Bristol”

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: