Aktualności

Dodane: 2015-05-13

Naukowa platforma internetowa Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie

Szanowni Państwo,
chciałabym zwrócić Państwa uwagę na nową platformę internetową Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie (Pol-Int) oraz przedstawić krótko jej projekt i zaprosić do współpracy.

Pol-Int (www.pol-int.org) to pierwsza swego rodzaju trójjęzyczna platforma internetowa udostępniająca informacje naukowe i wspierająca międzynarodową komunikację w dziedzinie badań nad Polską. Pol-Int umożliwia studentom, wykładowcom, naukowcom i dziennikarzom naukowym międzynarodową i interdyscyplinarną komunikację oraz wymianę informacji na temat Polski w środowisku badawczym.

Pragnę zaprosić Państwa w imieniu własnym i całego zespołu do współtworzenia strony i publikowania na niej treści. Zachęcam do udostępniania informacji o organizowanych przez Państwa konferencjach i workshopach, a także oferowanych stypendiach, grantach i pracy naukowej. Dzięki platformie mają Państwo możliwość zaprezentowania własnych projektów szerokiemu gronu odbiorców z całego świata. Newsletter Pol-Int powiadamia regularnie o informacjach ukazujących się na stronie. Chętnie opublikujemy sprawozdania z konferencji – mogą je Państwo przesyłać bezpośrednio pod adres redakcji: redakcja@pol-int.org. Zachęcam również do założenia profilu Państwa instytucji na Pol-Int i zaprezentowania wyników Państwa pracy badawczej szerokiej społeczności naukowej. Rejestracja i korzystanie z platformy są bezpłatne.

Jesteśmy zainteresowani współpracą z naukowcami i studentami oraz placówkami naukowo-badawczymi w różnym zakresie. Poszukujemy nie tylko recenzentów i redaktorów naukowych z różnych dziedzin, ale też instytucji, które chciałyby nawiązać z nami ściślejszą współpracę i partnerstwo w projekcie.

Pol-Int istnieje przede wszystkim dzięki zaangażowaniu jej użytkowników, dlatego zależy nam na na dotarciu do jak największej liczby zainteresowanych. W związku z tym chciałabym Państwa bardzo prosić o umieszczenie informacji o platformie na tablicach informacyjnych oraz o przesłanie jej do pracowników naukowych i studentów oraz innych potencjalnie zainteresowanych osób. W załączniku przesyłam Państwu 1) informację o platformie, 2) call for editors oraz 3) call for reviewers. Byłabym Państwu bardzo wdzięczna za pomoc w tej kwestii.

Z góry bardzo dziękuję za wsparcie! W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt pod adres jez@europa-uni.de lub z Redakcją Pol-Int pod adres redakcja@pol-int.de.

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: