Biogramy członków

Monika Plata

Jestem dyplomowaną filolożką polską (Uniwersytet Warszawski), logopedką (Uniwersytet Warszawski), neurologopedką (Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin) oraz terapeutką integracji sensorycznej (SI). Ponadto zajmuję się treningami słuchowymi stosowanymi w zaburzeniach centralnego przetwarzania słuchowego (CAPD): Johansen, Neuroflow, SAS oraz Gobrain. Naukowo zajmuję się tematem apraksji w ramach studiów doktoranckich na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jestem również asystentką w Zakładzie Dydaktyki Polonijnej Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie (PUNO), gdzie prowadzę w formie wykładów i webinariów szereg zajęć poświęconych szeroko rozumianej tematyce logopedycznej.

Specjalizuję się w pracy z dziećmi dwujęzycznymi z trudnościami rozwojowymi. Pracę w tym zakresie rozpoczęłam w roku 2015, udzielając konsultacji w Poradni Rodzinnej działającej przy Stowarzyszeniu Polskich Psychologów w Londynie. W roku szkolnym 2015/2016 prowadziłam badania przesiewowe oraz poradnictwo w trzech szkołach: Pro Polonia Sobotniej Szkole Języka Polskiego w Hounslow, Polskiej Szkole Sobotniej im. Fryderyka Chopina w South Croydon oraz Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Willesden Green. W latach 2015-2016 przyjmowałam również pacjentów w Prywatnej Przychodni Lekarskiej Poland Medical w Londynie. Od 2014 r. współpracuję z londyńską fundacją Connect – The Communication Disability Network, oferując swoją pomoc osobom dotkniętym afazją na skutek udarów mózgu. Od 2016 r. zajmuję się diagnozowaniem, terapią oraz konsultacjami z zakresu neurologopedii oraz integracji sensorycznej w ramach własnej działalności - w Londynie oraz w Warszawie. W roku 2014 stałam się partnerem merytorycznym Fundacji Synapsis w ramach Programu Badabada – ogólnopolskiego programu wczesnego wykrywania autyzmu, a także członkiem licznych towarzystw naukowych i zawodowych: Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Towarzystwa Neurologopedów, Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej, Sensory Integration Network (UK & Ireland) oraz Stowarzyszenia Polskich Psychologów w Londynie. Posiadm uprawnienia do wykorzystywania narzędzia ADOS-2 w diagnostyce klinicznej zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Jestem współwłaścicielką warszawskiego centrum terpii neurologopedycznej Sensory & Clinique.

Dzięki licznym szkoleniom i stałemu poszerzaniu wiedzy, stosuję w swojej pracy holistyczne podejście do pacjenta, wykorzystując m.in. takie metody pracy, jak: terapia miofunkcjonalna, terapia ręki i zaburzen motoryki małej, terapia interakcyjna Palin PCI, Prompt, ESDM, elementy ortoptyki, Metoda Dobrego Startu, metoda werbotonalna, Makaton, Pecs, Crafta, taping terapeutyczny w obrębie twarzoczaszki, masaż Shantala, terapia czaszkowo-krzyżowa, masaż Raindrop Technique.

Możliwość niesienia pomocy ludziom stanowi o tym, że widzę w mojej pracy głębszy sens. Jest to dla mnie niezwykle silna motywacja do działania. Gdybym miała możliwość wyboru swojej ścieżki zawodowej raz jeszcze, nie wahałabym się ani chwili, by podjąć tę samą decyzję. Wolne chwile poświęcam na badminton - jako zawodniczka, trenerka i sędzina. Lubię również odkrywać tajemnice Warszawy w roli przewodnika miejskiego.

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: